НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Незабаром новорічні свята одне за одним завітають у кожну оселю, офіси, крамнички. Та яке свято без новорічної красуні – ялинки!

З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок зелених насаджень, а також дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до 2022 року, Державною екологічною інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) у передноворічний період щорічно проводяться роботи з організації та проведення операції «Новорічна ялинка».

Згідно доручення Державної екологічної інспекції України від 19.11.2020 року № 191 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період», відповідно до Лісового кодексу України, законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд України», «Про Червону книгу України» та Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, яке затверджено Наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля від 07.04.2020 року № 230, Положення про Державну екологічну інспекцію Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) (нова редакція), яке затверджено наказом Держекоінспекції України від 01.06.2021 № 254, Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) розпочинає заходи з виявлення незаконних рубок та перевезення новорічних ялинок, а також контроль за дотриманням правил торгівлі, законності реалізації та придбання новорічних ялинок на території Дніпропетровської області в період підготовки до 2022 року.

Державною екологічною інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі новорічних ялинок лісогосподарськими підприємствами, пунктів реалізації хвойних дерев, транспортних засобів під час перевезення ялинок, розроблено План по організації та проведенні заходів щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до 2022 року із залученням працівників лісової охорони, органів внутрішніх справ, громадських інспекторів з охорони довкілля.

Також, Державною екологічною інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) попереджено лісокористувачів про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень та забезпечення здійснення лісовою охороною заходів щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, особливо на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду.

Відповідно до статті 64 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини та заготівлі живиці – тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 102 до 238 грн. і на посадових осіб - від 170 до 272 грн.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн.

За шкоду заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Державною екологічною інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) попереджено керівників ринків та торгівельних майданчиків міста Дніпра про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства та недопущення випадків порушень чинного законодавства України під час реалізації хвойних насаджень у передноворічний період 2022 року.

Відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами.

Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) закликає всіх громадян вимагати від реалізаторів новорічних ялинок документи, що підтверджують законності їх набуття, та не купувати новорічні ялинки невідомого походження без електронного маркування.

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці